04.02.2024 PRČANJSKE ŠKOLSKE FEŠTE

🎭🎉 PRČANJSKE ŠKOLSKE FEŠTE 🎉🎭

U duhu tradicionalnih kotorskih festi, juce, 3. 2. 2024. godine odrzan je Prcanjski karneval i djecji maskenbal. Nasa mala skola je prepoznatljiva po veoma uspjesnim vannastavnim aktivnostima, tako smo i ovog puta bili na visini zadatka. Maske nasih dragih ucenika, malih i velikih, bile su zaista predivne, originalne i mastovite, za koje posebnu pohvalu upucujemo vrijednoj djeci, njihovom roditeljima i nastavnicima. Maske su bile raznolike i kreativne, a samim tim i unikatne. Bile su to “Prcanjske locike”, “Razigrani stolovi”, “Piramida zdrave hrane”, “Smajlici”, “Soljice”, “Sundjer Bob Kockalone”, “Stari Egipat”, “Slikari” i “Meduze”. Svecana povorka sa ciljem sudjenja i spaljivanja karnevala na prcanjskom mulu je krenula u 15h ispred nase skole. Nakon svecane procesije koja je u zabavnom duhu izmamila osmijehe svih posjetilaca, kao i igrom i pjesmom samih posjetilaca, karnevalska lutka je spaljena, a slavlje nastavljeno u Domu kulture na Prcanju. Tamo je razigranu djecu docekao Santa Panta koji ih je zabavljao pjevajuci raznovrtan muzicki repertoar. Djeca i roditelji, mjestani, nastavnici i direktorica skole uzivali su u pjesmi, igri i prelijepoj atmosferi. Igralo se, pjevalo se, veselilo se. Bio je tu i muzicki vozic koji je upotpunio ovaj nesvakidasnji maskenbalski bal. Ziri nije imao lak zadatak. Od najboljih je trebalo izabrati najbolje. Imali su u vidu izgled maski, uloženi trud, složenost izrade i originalnost. Tako su ucenici VII razreda osvojili trece mjesto sa maskom “Stari Egipat”, drugo mjesto su osvojili ucenici IV razreda sa maskom “Razigrani stolovi”, dok su prvo mjesto osvojili ucenuci I razreda sa maskom “Prcanjske locike”. Prije proglasenja pobjednika, svim prisutnim se obratila direktorica skole Petra Cetkovic, izrazivsi srecu i zadovoljstvo zbog prelijepe maskenbalske atmosfere kao i zahvalnost kolegama, roditeljima, djeci. Sve u svemu, bila je to atmosfera za pamcenje. Nasa djeca su pokazala po ko zna koji put zainteresovanost, kreativnost, originalnost, mastovitost i samostalnost.
Ovaj događaj pamtićemo i uživati u uspomenama sa željom da ga sledeće godine ponovimo !