05.03.2023. – Kotorski karneval

🎭 K O T O R S K I K A R N E V A L 2 0 2 3. 🎭
05.03.2023.
JUOŠ “Ivo Visin”
Učenici OŠ ,,Ivo Visin” učestvovali su na Kotorskom karnevalu sa grupnom maskom pod nazivom “Prčanjski ribari”.
Izrada maske od ideje do realizacije kostima odvijala se u prostorijama škole kroz radionice sa roditeljima kao i kroz saradnju sa nastavnikom na časovima likovne kulture. Učenici su vrijedno radili. Upotrijebili su svoju maštu i kreativnost. Kroz svaki detalj poslali su svoju poruku da zajedno sa ,,zlatnom ribicom” čistimo i čuvamo naše more od zagađenja.
Eko društvo Delfin bilo je finansijski pokrovitelj za našu masku. Ideja i sredstva za izradu ovogodišnje maske učenika naše škole, obezbijeđeni su kroz saradnju sa NVO Eko Centar DELFIN i naše partnerstvo na projektu “Održivi razvoj, da Znam i da Činim” koji je podržan sredstvima EU u okviru Programa regionalnog razvoja -ReLOaD2, koji sprovodi program UNDP u Crnoj Gori. Saradnici društva uživali su posmatrajući kako nastaje naša maska. Posvećen rad i skladna organizacija u kojoj smo svi u školi podjednako uživali, ostaje kao događaj koji ćemo rado pamtiti.