16.05.2024 Akcija ciscenja podmorja

🌊🧼 AKCIJA ČIŠĆENJA PODMORJA 🌊🧼

Dana 15. maja ove godine, učenici naše škole su bili ukjučeni u Ekološku akciju čišćenja podmorja na području Prčnja, tačnije na lokalitetu ispred naše Osnovne škole “Ivo Visin”.
Služba zaštite i spašavanje Kotor, vatrogasna jedinica opstine Kotor je prezentovala našim učenicima ronilačku opremu, kao i način na koji vatrogasci koriste ronilačko odijelo u svrhe spašavanja na moru.
Služba zaštite i spašavanja Kotor je pristupila moru sa četiri barke. U svakoj barci je bio po jedan vatrogasac. U moru su bila četiri ronioca, a u barkama su bili učenici svih razreda naše škole, redom od nižih ka starijim odjeljenjima. Svaki učenik je dobio prsluk za spašavanje. S oduševljenjem su čekali svoj red da krenu u akciju čišćenja mora. Ovo je veliki uspjeh za sve nas jer uz našu pomoć ronioci su izvukli puno otpada. Taj otpad je upravo otpad koji je napravio čovjek jer smo mi ljudi jedini zagađivaći planete Zemlje.
Otpad je odnijelo Komunalnog preduzeća grada Kotor i na tome im se srdačno zahvaljujemo. Za nas kao Eko školu, i kao vaspitno obrazovnu ustanovu, ovo je bio još jedan izazov, a to je da pomognemo i ostvarimo naš cilj. Podizanje svijesti o ekologiji i očuvanju mora.
Poruka koju šaljemo svima glasi: SADITE VIŠE CVIJEĆA, BACAJTE MANJE SMEĆA!