17.06.2024 -Javni čas „Živi i radi ekološki za svoje mjesto”

♻️💚 JAVNI ČAS “ŽIVI I RADI EKOLOŠKI ZA SVOJE MJESTO” ♻️💚

Dana 13.06.2024. god.održan je javni čas u holu škole, na temu ,,Živi i radi ekološki za svoje mjesto!”.Organizatori ovog časa bile su učiteljice od 1.do 5.raz.Zajednickim radom učenika, učiteljica i roditelja realizovano je pet ekoloskih aktivnosti tokom ove školske godine.To su bile aktivnosti: 1.raz.,,Branje zdravog bilja u našem mjestu” ,
2.raz. “Selektiranje otpada i reciklaža”
3.raz. “Sađenje maslina u Gornjem Stolivu”
4.raz. “Čišćenje plaza u mjestu”
5.raz. “Farbanje i oslikavanje kanti za otpatke pored naših plaža”
Na javnom času svaki od razreda je kroz prezentaciju i izlaganje grupe učenika, prisutnima detaljno predočio svoje odrađene aktivnosti.Nakon toga svaki razred je imao zanimljiva pitanja za prisutne roditelje,što je ostvarilo posebnu interakciju i kontinuirano interesovanje i aktivnost svih prisutnih.
Sa posebnim zadovoljsvom svi prisutni su pratili izlaganje naše gošće, profesorice engleskog jezika,Milke Crepulje.Ona je osoba koja često praktikuje boravak u prirodi,uživa u tome ,anjen hobi je planinarenje.Pričala nam je o svojim planinarskim avanturama,ljepotama prirode sa kojima se susrela ,o prelijepim pječaškom stazama u nasem okruženju.Kroz sliku i riječ dočarala nam je ljepotu planinarenja ,tako da smo sigurni da će mnogi od prisutnih posjetiti neku od predlozenih staza.
Značaj timskog rada ucenika ,roditelja i nastavnika istakao se i ovog puta. Taj tim uradio je danas nešto dobro za svoje mjesto,za sve nas ,za našu planetu.
Prirodne ljepote i kulturno nasleđe naseg mjesta nalazi se svuda oko nas,a nas zadatak je da to uočimo,osjetimo i sačuvamo.
Upravo to smo danas i postigli!