20.04.2023. – EDUKATIVNE RADIONICE – PODVUCI ZELENO

E D U K A T I V N E R A D I O N I C E – ” P O D V U C I Z E L E N O “
12.04.2023.
JUOŠ “Ivo Visin”
U srijedu 12. IV 2023. godine, u okviru realizacije projekta ,,Podvuci zeleno” – Cedis, održane su edukativne radionice. Vermikompost farmer i konsultant Miljan Grba je u toku 3.i 4. časa učenicima nižih razreda, na krajnje zanumljiv način održao predavanje o kalifornijskim glistama, uz pomoć kojih se dobija organsko đubrivo. Nakon predavanja učenici su uživali sadeći rasade koje su sami odabrali. Leje mališana krase sadnice jagoda, luka, salate, peršuna, karfiola, tikvice, rotkvice, ruzmarine. Akciju su podržali i roditelji naše škole, koji su uživali zajedno sa svojim mališanima. Edukativne radionice su sprovedene i u višim razredima, u toku 5. i 6. časa, kao i sađenje raznih biljnih kultura. Učenici su upućeni kako kompostiranjem dobiti organsko đubrivo. Za svu djecu ovo je bila novina i uživanje. Ostaje nam da gajimo i na pravi način brinemo o povrću koje će nići u našoj školskoj bašti.