“CETINJE jedna priča” 25 – 27. 10. 2021.godina

U okviru projekta “Cetinje jedna priča”, učenici VII raz.naše škole boravili su na Ivanovim Koritima u periodu od 25 – 27.10.2021.god, gdje su im ljubazni domaćini i organizatori omogućili prijatan boravak ispunjen raznovrsnim edukativnim i rekreativnim aktivnostima.Učenici su na zanimljiv način upoznali istoriju i kulturu prijestonice. Obisli su kulturno-istorijske spomenike. Posjetili su izvor, zatim Mauzolej, Dvorsku crkvu na Ćipuru, Cetinjski manastir, Reljef Crne Gore, Biljardu, Dvorac Kralja Nikole, Zetski dom, Vlašku crkvu, Narodni muzej. Takodje su obišli Rijeku Crnojevica, posjetili Obod gdje se nalaze ostaci nekadasnje štamparije.Osim učenja, bile su organizovane sportske aktivnosti i druženje sa učenicima iz drugih skola, Risan i Radanovići.