Pravac muzej, smjer škola

Opštinska javna ustanova “Muzeji Kotor” pripremila je program “Pravac muzej, smjer škola” povodom Dječije nedjelje koja se širom svijeta obilježava tokom prve sedmice oktobra. Tom prilikom, našu školu su u srijedu, 5. oktobra 2022. godine, posjetili Jelena Vukasović, glavna urednica programa, i mladi glumac i student FDU, Miloš Kašćelan. Naime, predviđena je posjeta dva školska časa, posvećena kulturnoj baštini. Prvi, namijenjen đacima do 4. razreda, bavi se kotorskim legendama uz fragmente knjige “Kotorske legendice”, drugi, namijenjen đacima do 9. razreda, predstavlja niz muzejskih upotrebnih predmeta iz zbirki Muzeja grada Perasta. Prezentacije je vodio Miloš Kašćelan. I učenici i nastavnici su uživali u ovoj posjeti.

05.10.2022.

JU OŠ “Ivo Visin”