Ðačka užina u našoj školi

Sa velikim zadovoljstvom, želimo sa vama da podijelimo divnu vijest. Naime, u našoj školi će od 6.11.2024. počet da se realizuje isporuka đačke užine. Ideja je potekla zbog činjenice da škola ne moze obezbjediti proizvodnju peciva unutar nje, to da djeca masovno posežu za nekvalitetnim obrocima za vrijeme odmora, da redovno posežu za grickalicama, a isto tako kupovinom istih kasne na casove nakon odmora. Stoga je direktorica škole, pokrenula inicijativu za realizacijom ,,đačke užine“ u školi. Prije ijednog poteza, sve procedure su obavljene, u smislu zakonskih prepreka, jer je direktno u ovoj proceduri učestvovao Savjet roditelja kao i Školski Odbor. Nakon pregovora i konsultacija kako od strane iskusnog vlasnika pekare i dir. Petre, dosli smo do zaključka da napravimo u školi degustaciju predlozenih peciva. Radilo se na tome da bi prije svega zadovoljili ukuse naših osnovaca, a da opet ta peciva budu napravljena od kvalitetnijih sirovina. Peciva su izrađena od odabranih zrna brasna, i bijelog i tamnog, punjena su kvalitenijim laganim sirom, sirom i šunkom, dzemom, kremom sa nizim postotkom šecera, kao i sendvičima od povrća, salate, tune, humusa. Kako roditelji tako i djeca su uživala u degustaciji. Veoma smo ponosni, što smo našli način da našim učenicima obezbjedimo kupovinu kvalitetne đačke užine.
Ovim putem se zahvaljujemo vlasniku pekare g-dinu Batu Davidoviću što je obezbjedio degustaciju obroka učenicima JUOŠ ,,Ivo Visin“.
Isto tako se radujemo uspješnoj saradnji u budućim mjesecima a i godinama.