Dan zdravlja u Dnevnom centru Tivat

Obilježen Dan zdravlja u Dnevnom centru Tivat

Da su djeca nepresušna rijeka vrlina,mogli smo se još jednom uvjeriti u to. Prepuni dobrote,nježnosti i empatije,širinom koja je svojstvena jedino nevinim bićima kao što su djeca,učenici naše škole, nijesu pokušali da prikriju nijednu svoju vrlinu. A i zašto bi?! Podstaknuti svojim drugarima iz škole koji imaju posebne obrazovne potrebe,naši učenici su izrazili želju da posjete djecu koja borave u Dnevnom centru u Tivtu. Povodom obilježavanja Dana zdravlja,ova posjeta je jako bitna i za našu školu,jer želimo da promovišemo istinske vrijednosti,koje se uvijek upotpunjuju u nastavnom procesu. Išli su sa direktoricom škole,Petrom Ćetković i prof.fizičkog vaspitanja,Dejanom Krunićem,koji su unaprijed dogovorili posjetu sa direktorom Dnevnog centra,Srđanom Krunićem.
Naša direktorica škole i direktor JU Dnevni centar Tivat su razgovarali o problemima sa kojim se susreću ova divna djeca,koji su se jako obradovala našoj posjeti. JU Dnevni centar Tivat je opremljen i uređen po standardima i predstavlja bezbjedno mjesto za druženje,sticanje novih znanja, rehabilitaciju,obuku i mnoge druge aktivnosti djece i mladih,ali iz godine u godinu je sve više korisnika koji borave i prostorije su postale male za toliko djece i posebna falinka Dnevnog centra je to što nemamo dvorište,istakao je direktor Srđan Krunić. U šta smo se uvjerili i mi,kada smo obišli prostorije u kojima borave djeca. Kao društvo moramo naći prioritete i nikako, ni u jednom segmentu, ovako ranjive grupe ne smiju trpjeti,a sve u cilju podizanja kvaliteta života korisnika i njihovih porodica,rekla je direktorica Petra Ćetković.
Svi takmičari pokazali su veliki trud i ozbiljnost. A svaki ozbiljan pristup donosi takmičarske uspjehe.
Bilo je prilike za nova poznanstva, zanimljive razgovore i razmjene iskustva.
Nadamo se da će lijepi i pozitivni doživljaji, koji takmičari nose sa ovog takmičenja, doprinijeti u promovisanju pozitivnog dozivljavanja matematike i biti podstrek svoj djeci za logičan pristup u učenju i rešavanju matematičkih izazova.