DJEČIJA NEDELJA – Pokaži da si dobar drug!

Jedna od aktivnosti koja je predviđena planom Dječije nedjelje jeste radionica ,,Pokaži da si dobar drug!” Učenici 1., 2.i 3.raz. zajednički su učestvovali u realizaciji radionice kao i učenici 4 i 5. razreda.
Igrom ,,Tunel” započeli smo radionicu, gdje je svaki od učenika trebalo da primijeti dok je prolazio kroz tunel, da li ga drugovi podržavaju u tome.
Nakon igre otpjevali su pjesmu ,,Drugarstvo” čiji refren je učenicima dao značajnu poruku.
Analiza i demonstracija priče ,,Dva magarca i sijeno” ostavila je poseban utisak na učenike gdje su zaključili da drugarskim dogovorom možemo doći do svakog cilja i savladati sve životne prepreke.
Poseban doživljaj za učenike nižih razreda bilo je oslikavanje ,,medalja drugarstva” gdje su kroz sliku i riječ učenici poslali važnu poruku da je drugarstvo veliko bogatstvo za sve nas. U 4-tom razredu učenici su pisali poruke svojim drugarima u srcima, a učenici 5-tog razreda su pisali poruke za drugare iz Zelenike sa kojima se inače dopisuju. Pored toga radili su i na času engleskog jezika poruke jedni drugima, dok su na likovnom radili markice o drugarstva.