ДЈЕЧИЈА НЕДЈЕЉА – Дан од даривања

Сваки дан ове дјечије недјеље обојен
је разноликим активностима,у којима су дјеца испољила сву своју стваралачку надареност и оно најбитније, што је својствено само њима, опет смо били у прилици да измамио те најчистије емоције из њих… Директорка школе Петра Ћетковић и педагогица Невена Бацковић су у знак обиљежавања Међународног дана дјечије недјеље,тог предивног сунчаног јутра,ушле у свако одјељење и дјецу изненадиле поклонима и частиле колачима и слаткишима. Задовољство, осмјех и срећа на лицу дјеце су тог јутра испуниле учионице и ходнике школе… Колико мало је њима потребно да осјете да су важни, да су они главни носилац оне праве људскости. Зато чувајмо нашу дјецу и стално им поклањајмо пажњу. Нека то не буду само слова на папиру,нека свако дијете осјети колико је важно и битно овом друштву. Подстичимо их на дружење, емпатију и све оно што је неопходно за живот у свијету који је машинерија која гута све пред собом.
Даривање слаткиша је настављено и у продуженом боравку, гдје је васпитачица Савка Тешовић изненадила своје малишане и тако је овај дан заиста био само њихов. И не пристајмо на то да је њихов један дан,седам дана,мјесец… Све вријеме овог свијета је само за њих! Зато поштујмо нашу дјецу,пружимо им пуну пажњу, јер су они будућност сваког друштва.