DJEČIJA NEDJELJA – I i II razred

„KUĆU KUĆOM ČINE NAŠE PRIČE“
,,PRUŽAM TI RUKU PRIJATELJSTVA“
Povodom obilježavanja Međunarodne dječije nedjelje, učiteljica Desanka Tričkovska sa svojim drugim razredom, u kojem je razredni starješina i vaspitačicom Savkom Tešović, riješila je da naprave nešto što će u sebi nositi poruke prijateljstva, ali time obuhvatiti i sve nastavne predmete, kako bi imali kreativnu stvaralačku nedjelju po mjeri djeteta. Dogovor je pao da se napravi „Kuća prijateljstva” od reciklažnog materijala, kako bismo kao škola koja ima svoj Eko kutak, još jednom uticali na djecu i okolinu da reciklažom stvaramo. Djeca uz pomoć svojih roditelja i učiteljica ispisala su najiskrenije poruke prijateljstva, ilustrovali svoje najbolje drugare i ubacili pregršt divnih poruka u svoju „Kuću prijateljstva“.
Ova kuća ima svoju priču, svoje misli, svoje vlasnike…Samo iskrenim prijateljstvom stvaramo. Stvaraj i ti!
Također su naši najmlađi učenici, naši prvaci, ukrašavali su balone i time davali odgovore na pitanja, koliko je drugarstvo važno. Svojim kreativnošću odgovorili su na temu “ Pokaži da si dobar drug”. Otiskivanjem šake na pano , sačuvali smo prve momente drugarstva naših prvaka , i napravili nit koja će trajati kroz vrijeme.