EVROPSKI DAN JEZIKA (LJEPOTA JEZIKA)

Evropski dan jezika koji se održava 26. Septembra, učenici VIII razreda Osnovne škole “Ivo Visin” su obilježili, slušajući kratko predavanje o razlozima zbog kojeg se slavi i obilježava pomenuti datum kao i od kada je počelo obilježavanje istog.
Uz društvene igre na engleskom jeziku razmjenjivali su znanje o državi u kojoj žive i njenim znamenitostima.
Josip Belan je na gitari odsvirao “Etude” od izvodjača Matteo Carcassi i održao kratko predavanje o samom instrumentu.
Ksenija Ćetković, Kalina Ćetković, Dunja Popović, Ema Pajovic i Elena Proročić su pokazale svoje umjeće u pravljenju slatkih i dijetalnih kolača i podijelile sa nama svoje recepte i proizvode rada.
Djeca su se uz italijansku i englesku muziku, častila kolačima i informisala o raznim činjenicama i zanimljivostima o Evropskim jezicima.
Času su prisustvovali i učenici IX razreda sa nastavnicom Vesnom Popović.