Fešte su krenule sa Prčanja

U okviru prčanjskih karnevalskih fešti, u skladu sa tradicijom, dana 18. 02. 2023. godine održan je Tradicionalni prčanjski karneval i Dječji maskenbal. Svečana povorka krenula je od škole “Ivo Visin”. Nakon zapaženog i pomno praćenog defilea, suđenja i spaljivanja krivca Škarpelinka Bopina zvanog Balaustra, djeca su učestvovala na Dječijem maskenbalu u Domu slobode na Prčanju. Maske su bile raznolike i zaista predivne, što potvrđuje marljiv rad i trud kako učenika i roditelja, tako i odjeljenskih starješina razredne i predmetne nastave. Bili su tu i “Anđeli i demoni”, “Klovnovi”, “Bomboni”, “Satovi”, “Hobotnice”, “Minjonsi”, “Šismiš”, “Pile” i mnoge druge individualne i grupne maske. Za zabavu svih prisutnih je bio zadužen Šanta Panta koji je pjevao i igrao za djecu, ali i za odrasle. U duhu igre, veselja, radosti i pjesme, sa ushićenjem se čekalo na odluku žirija. Žiri nije imao lak posao, trebalo je izabrati tri najbolje maske. Tako su “Bomboni” (učenici II razreda) osvojili treće mjesto, “Klovnovi” (učenici V razreda) drugo, dok je “Akvarijum” (učenici III razreda) proglašen za najljepšu masku. Naša mala škola je dala pun doprinos ovoj manifestaciji, na čemu su nam organizatori zahvalni. Čestitamo pobjednicima i nadamo se ponovnom učešću u narednoj godini.