Jednodnevni izlet za učenike II – VIII razreda

U petak, 7. oktobra 2022. godine organizovan je jednodnevni izlet za učenike II – VIII razreda naše škole. Polazak je bio u 8 časova ujutru u pravcu Budve preko Cetinja u Podgoricu. U Podgorici su učenici sa svojim učiteljicama i nastavnicama posjetili Dvorac Petrovića na Kruševcu, gdje su bili u prilici da vide Prirodnjački muzej predvođeni kustosom Muzeja. Potom su pošli na obilazak Konaka. Krug Dvorca koji je opasan šumom, klupama, česmama i fontanom predstavlja poseban ambijentalni kutak u kojem su uživali naši učenici i nastavnice. Djeca su se zatim igrala na toboganima. Na površini između Dvorca Petrovića i dječijeg parka nalazi se novootkriveni Spomenik Jeleni Petrović-Savoja – princezi Crne Gore i kraljici Italije – koji su učenici posjetili uz vodiča slušajući istorijat. Poslije svih ovih razgledanja i zabave učenika u parku, putovanje se nastavilo prema selu Donje Liješnje koje je udaljeno 7 kilometara od Podgorice u pravcu Cetinja. U ovom selu djeca i nastavnici su posjetili Horse riding u kojem je smješten zoološki vrt. Učenici su imali priliku da vide razne vrste životinja uz vodiče koji su objašnjavali sve o životinjama., zatim da učestvuju u raznim igrama na toboganima i drugim sportskim prostorima. U završnom dijelu izleta učenici i nastavnice su posjetili Cetinje u čijem su parku učestvovali u sportskoj aktivnosti – trčanje učenika nižih i viših razreda, po grupama, uz pratnju i instrukcije animatora. I djeca i nastavnici su potpuno uživali u ovom prelijepom danu. Povratak u Prčanj je bio u 19h.

07.10.2022.

JU OŠ „Ivo Visin“