MATEMATIČKO TAKMIČENJE “KENGUR BEZ GRANICA” 2024

Matematičko takmičenje “Kengur bez granica” održano je u našoj školi 6.aprila2024. godine.
Na ovogodišnjem takmičenju, svoje znanje i logičko razmišljanje pokazalo je preko 2400+ takmičara od III razreda osnovne škole do IV razreda srednje škole, iz cijele Crne Gore.
U našoj školi, koja je bila jedna od domaćina ovog takmičenja učestvovalo je 55 takmičara. Takmičenje je proteklo u pozitivnoj i radnoj atmosferi i sjajnoj organizaciji. Ispred naše škole učestvovalo je 16 učenika, koji su pokazali odlično znanje i ostvarili sjajne rezultate , a među njima bilo je i onih sa najboljim rezultatima.
Učenik 6.razreda Savva Maslakov popeo se na sam vrh ljestvice,osvojivši I mesto i zlatnu medalju sa osvojenih 110 bodova u kategoriji Ecolier (5. i 6.razred). Zajedno sa svojim drugarom, sjajne rezultate postigli su Sofija Rizoniko sa 86 osvojenih bodova, Kosta Ćetković sa 67,5 bodova i Đorđe Ljutić sa 63,25 osvojenih bodova. Čestitamo našim učenicima na koje smo veoma ponosni, kao i mentoru Bojani Bulatović.
Ostali učenici koji su ostvarili solidne rezultate su Strahinja Ljutić, Dunja Labović, Aleksa Bjelanović, Amalija Trefilova, Nastasija Ivanović, Luka Račeta, Nevenka Ljoljić, Stefan Lučić, Matija Labović, Elena Proročić, Draško Kašćelan i Branko Latković.
Čestitamo svim učenicima na učešću, postignutim rezultatima i osvojenom prvom mjestu. Nadamo se da će i dalje usvajati matematičke vještine, nastaviti njegovati zdrav takmičarski duh i sa istim entuzijazmom tragati za novim izazovima.
Želimo im puno uspjeha.
O.Š. “Ivo Visin”