POSJETA JU-JITSU KLUBA SOKO

Ju-Jitsu klub “Soko” iz Kotora juče je bio naš gost JU OŠ “Ivo Visin” u sklopu školske organizacije Evropskog dana školskog sporta. Naš gost JJK “Soko” postoji preko 20 godina, a kroz njega su prošli brojni sportisti koji su se školovali u našoj školi i napravili veliki doprinos sportu u Kotoru, Crnoj Gori i šire.
Jučerašnji dan je obilježen demonstracijom tehnika iz Ju-Jitsu disciplina, a to su: karate udarci, judo bacanja i tehnike u parteru.
Demonstracije tehnika su radili učenici škole koji treniraju u klubu i pokazali veliki sportski duh i nivo. Kasnije su pomogli svojim drugarima da se oprobaju na strunjačama i fokuserima. Dan je provedem sa klupskom disciplinom, a potom smijehom i zabavom ostale djece koja su se oprobala. Zahvaljujemo se našim gostima na profesionalnom odnosu i pristupu djeci.
Nakon upućene dobrodošlice od strane direktorice Petre Ćetković, gdje je istakla značaj sporta, igre, zdrave ishrane, druženja, realizaciju ovog promotivnog časa nastavio je trener Nikola Maslovar. Ovim putem mu se srdačno zahvaljujemo.