Stop nasilju – „Trend je biti frend“

U našoj školi Tim za prevenciju vandalizma i nasilja je održao nekoliko prezentacija i radionica tokom školske godine na temu ,,Stop nasilju“. Učiteljica Mirjana Knežević, koja je članica ovog tima, u petak 5.05. je održala prezentaciju za mlađe razrede i to: 1. čas za učenike od I do III razreda, a 2. čas za učenike IV i V razreda. Učenici su bili zainteresovani za temu i veoma otvoreno pričali o svojim viđenjima vršnjačkog nasilja. Što je najvažnije, oni su davali svoje prijedloge na koje načine možemo da poboljšamo odnose među drugarima u svom odjeljenju i damo doprinos prevenciji nasilja. Učenica IV razreda, Asia Đukanović, je na kraju pokazala svoj rad sa časa odjeljenske zajednice kako je ona to uradila, a vezano za ovu temu. Tako da njena poruka „TREND JE BITI FREND“ šalje zajedničku poruku sa ove prezentacije.

05.05.2023.
JUOŠ „Ivo Visin“