TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE – KENGUR BEZ GRANICA

Danas, 6.4.2024. godine u našoj školi održano je medjunarodno matematičko takmičenje “Kengur bez granica”. Učestvovalo je 55 takmičara od 3.razreda osnovne do 3.razreda srednje škole. Ove godine prijavili smo 16 učenika iz naše škole, dok su gosti takmičenja bili iz opština Kotor, Tivat, Budva i Nikšić.
Osnovni cilj takmičenja je popularizacija matematike kao prirodne nauke, kao i stepena logičkog i kombinatornog mišljenja, razumijevanja tekstova i primjene stečenog matematičkog znanja.
Posebno je interesantan način održavanja ovog takmičenja. Učenici u cijelom svijetu, u preko 80 država, u isto vrijeme razmišljaju o istim problemima i rešavaju iste zadatke. Tako da su datum i vrijeme ovog takmičenja jedinstveni u cijelom svijetu.
“Kengur bez granica” je takmičenje koje se realizuje pomoću testa. Svaki zadatak ima pet ponudjenih odgovora, od kojih je samo jedan tačan.
Naša škola, koja je po prvi put domaćin ovog prestižnog takmičenja, koje se nalazi na drugom mjestu u kategoriji medjunarodnih takmičenja iz matematike, organizovala je i obezbijedila fer uslove za realizaciju dogadjaja.
Četiri učionice u kojima se održavalo takmičenje bile su ispunjene djacima koji su pokušavali da riješe zanimljive matematičke zadatke. A kako bi sve proteklo u najboljem redu zaslužni su direktorica škole, koordinator takmičenja i dežurni nastavnici, kojima se ovim putem zahvaljujemo.
Takmičenje je proteklo u najboljem mogućem redu i sada s radošću iščekujemo rezultate. Svim takmičarima hvala na učešću. Želimo im da kao pravi kengurići budu uspješni u svemu što rade i da u velikim skokovima osvajaju matematička znanja.
Nakon završenog rešavanja zadataka, djeca su se u holu poslužila doručkom.
Sve čestitke učenicima na trudu.
Svi takmičari pokazali su veliki trud i ozbiljnost. A svaki ozbiljan pristup donosi takmičarske uspjehe.
Bilo je prilike za nova poznanstva, zanimljive razgovore i razmjene iskustva.
Nadamo se da će lijepi i pozitivni doživljaji, koji takmičari nose sa ovog takmičenja, doprinijeti u promovisanju pozitivnog dozivljavanja matematike i biti podstrek svoj djeci za logičan pristup u učenju i rešavanju matematičkih izazova.